Home

Macedonia Professionals

Latest Updates

@Big Bang Crew 2018-06-30

Голем концерт на Светлана Ражнатовиќ ЦЕЦА во Охрид 28 јули - Стадион Билјанини извори, почеток 21 часот. Тел. за карти и резервации 071 399 765 📢🎫🎙🙌♥️

@Wake Up Lounge 2018-05-28

FRIENDS?! STAY CONNECTED .... 😉⚽️🌪 WE ARE WAKE UP, DON’T FORGET ! ⚠️INFORMATIONS EN DÉTAIL SERONT PUBLIÉES CE LUNDI À 18:00⚠️

@SkopjeShop 2018-04-05

Za povekje informacii vo inbox ili na 070664710 viber + whatsapp

@Neon Reklam 2018-02-04

Izrabotka na bukvi od vitkan neon#South Side Strumica#

Ново гостинче за новогодишните празници

Отворен предновогодишниот САЕМ НА КНИГА во ГТЦ. Работно време од 10.00 до 19.00 часот. Ве очекуваме!🤶♥️🎁❄️🍭🎅🎄🎀

@Peram peglam 2017-12-18

Црно бели свет ☺🎀🌼🌹🌻🎁🌺 #црно #бело #кошули #пере #пегла #сервис #crno #belo #kosuli #black #white #shirts #laundry #service

@Forza 2017-12-10

Велат дека во недела најубаво се слави роденден ☺ Нашиот прв роденден го прославуваме со фантастични подароци за вас! Затоа појдете веднаш на www.Forza.mk, аплицирајте за брз кредит и добијте го својот подарок! ☺

@Kariera 2017-12-09

Тренд со повеќе отворени работни позиции, во локалите ➡️City Mall, ➡️Аеродром, ➡️Центар Aплицирајте преку сајтот на KARIERA.mk 👇

КАКО ДО ПОДОБРО РАБОТНО МЕСТО? Како полесно да се вработите и да напредувате во кариерата! ИНТЕРАКТИВНА ОБУКА: Практично водење на сметководство, примена на даночно законодавство и контрола на финансиски извештаи, 68 часа распоредени во 18 дена. Повеќе информации на: https://goo.gl/fZieeV ПРАКТИЧНИ ВЕШТИНИ ВО СМЕТКОВОДСТВОТО И КОНТРОЛА НА ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАИ Учесници на обуката може да бидат сите заинтересирани без разлика на возраста, стручната подготовка и работното искуство, што сака да се стекне со практични вештини во областа на сметководството, даноци, анализи, пресметки, контрола на работењето и логичко расудување. Стекнатото знаење од обуката претставува солидна основа за успешно работење на слушателите во: финансискиот сектор на компаниите од бизнис сферата, од државните органи или работа во банка. Бидете учесник на најпосетуваната обука во Македонија во организација на Центарот за обука: Нова консалтинг и едукација. Досега 2500 задоволни учесници, 20 годишно искуство во едукација на вработени во финансовиот сектор, современо опремени простории, тестови, проекти, прирачници, софтвер. ТЕРМИН 07.12.2017 - вторник / четврток од 17:00 до 19:45 часот. Повеќе информации на: https://goo.gl/fZieeV ПРИЈАВУВАЊЕ Секој учесник треба да достави ПРИЈАВА ЗА ОБУКА, https://goo.gl/JKK4WK КОНТАКТ (02) 3 22 00 54, 078 383 053, 070 383 052

Голем избор на хотели во Зимската програма на #Arbotravel⛷за #Borovetz🎿 за 2017/2018 http://www.arbotravel.com/bansko-zima-2017-2018-3/

Денес славиме 82 - ри роденден на нашиот Шеф - Јован Трпеноски, роден 23 Ноември 1935! Да си жив и здрав уште многу години! Генерации по тебе, учат и практикуваат право и правичност! Привилегија е да се учи од тебе, и по 25 години од адвокатура! Со почитување од тимот на Адвокатско друштво Трпеноски, но и со љубов од генерациите кои те наследуваат! Today, we celebrate 82 birthday of our Chief Jovan Trpenoski, born on November 23 1935! Be alive and healthy many, many years more! Generations after you learn and practice law and fairness! It is a privilege to learn from you, even after 25 years of law practice. With respect from Law firm TRPENOSKI team, but also with love from generations that bear your heritage.

Се бара графички дизајнер со средно или напредно познавање на Photoshop & Illustrator. Заинтересираните нека испратат CV на [email protected]

Доколку сте вршители на стопанска дејност, регистрирани сте за целите на ДДВ и сте месечен даночен обврзник, задолжително поднесете даночна пријава “ДДВ-04”.

Каков може да биде роденденот на вашето дете? Вистински рај за детската игра и целосна релаксација во катчето за родителите со највкусниот кетеринг. Само во Имагинариум #Имагинариум #ПрославиРоденденВоИмагинариум

@Forca Designe 2017-11-12

🔥🔥🔥ALL IN ONE 🔥🔥🔥.. SOON NEW KITCHENS ACCORDING TO YOUR WISHES.. 💯

@BMA 2017-11-08

Exterior view of the BN Residence in Skopje, Macedonia. #residential #architecture #skopje

@A Mobile 2017-10-04

Луксузна телефонска футрола крокодилска кожа за Apple SHAZA

@My Print 2017-09-01

Повеќе од горди спонзори на ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар за престојната сезона. More than proud sponsors of FK Vardar, RK Vardar & ZRK Vardar for the upcoming season. #АјдеАјдеАјдеВардаре #ЕденЖивотЕднаЉубов

Shout out to our friends and partners in UK for their new web site. #businessisgrowing

@GoldgardenCenter 2017-05-26

Urime muaji i bekuar I Ramazanit të gjithë besimtarëve muslimanë!!! Честит месец Рамазан на сите верници од муслиманска вероисповед!!!

@SWOT Research 2017-01-26

SWOT RESEARCH има потреба од нови тајни купувачи како хонорарни соработници од цела Македонија. Бидете и Вие дел од тимот на SWOT RESEARCH изаработете дополнително додека уживате во купувањето. Не двоумете се да се пријавите на: http://swot.mine.nu/marti/Shopper/ApplicationForm.aspx Потребни предиспозиции се: објективност, доверливост, добра меморија, дискретност, прецизност како и познавање на комјутери (word и internet). Повеќе за СВОТ и за тоа кои се тајните купувачи може да дознаете на: http://swot.com.mk

Ви благодариме на сите за соработката. Премиер Принт не работи повеќе од Април 2016.

@AsNas Photography 2016-05-14

5000 veta prej ktu keni dal te faqja tjeter ku jan edhe 50.000 tjer <3 hajdeni like ketu As Nas Photography

Cities

Alsar
Aracinovo
Basali
Batinci
Belcista
Belica
Belimbegovo
Berovo
Bitol
Bitola
Bogdanci
Bogomila
Bogovinje
Bojana
Bosilovo
Bresani
Brezovo
Brod
Brvenica
Cair
Capari
Caska
Cegrane
Cesendre
Cesinovo
Ciflik
Creska
Cucer
Debar
Delcevo
Delogozdi
Demir Hisar
Demir Kapija
Divlje
Dobroshtë
Dobrusevo
Dojran
Dolani
Dolna Banjica
Dolna Belica
Dolneni
Dragoevo
Drugovo
Drzilovo
Dukatino
Dulje
Dzidimirci
Forino
Gevgelija
Gornje Jabolciste
Gorno Jelovce
Gorno Svilare
Gostivar
Grad
Gradec
Gradsko
Hadzi Redzepli
Idrizovo
Ilinden
Ivankovac
Izvor
Jegunovce
Kadino
Kadrifakovo
Kalderjac
Kaluä‘erica
Kamenica
Kamenjane
Karbinci
Kavadarci
Kazani
Kicevo
Kienovac
Klecevce
Kocani
Kolicko
Konce
Kondovo
Konopiste
Koprisnica
Kosarka
Kosel
Kosovo
Kostinci
Kratovo
Kriva Palanka
Krivogastani
Krsla
Krusevo
Kuklis
Kukurecani
Kumanovë
Kumanovo
Labunista
Laki
Leva Reka
Lisicani
Lisice
Llojan
Lozovo
Lukovica
Maaka Kosarica
Madzari
Makedonski Brod
Mali Radobili
Manilci
Mavrovi Anovi
Mavrovo
Meseista
Mirkovci
Mogila
Mokreni
Negorci
Negotino
Negotino-polosko
Nerashte
Nezilovo
Nikolic
Nivicani
Nov Dojran
Novaci
Novo Selo
Ohrid
Orasac
Orel
Orizari
Oslomej
Patec
Patishka Rekë
Pehcevo
Peklani
Penus
Petrovec
Pirava
Pirok
Pisica
Plasnica
Pobozje
Podgorci
Pomenovo
Prilep
Prilepac
Pripecane
Pripor
Prisojnica
Probistip
Radnja
Radolista
Radovis
Rankovce
Rastani
Ratevo
Resen
Rosoman
Rostusa
Sakulica
Samokov
Sapatoec
Saraj
Sekirani
Shkup
Skopeia
Skopie
Skopje
Skoplje
Skorusa
Sopiste
Sopotnica
Srbinovo
Stanjevce
Stanjulovci
Star Dojran
Stip
Stojakovo
Stracin
Stroja
Struga
Strumica
Studenicani
Sveti Nikole
Tearce
Teovo
Tetovë
Tetovo
Toplica
Topolcani
Tremnik
Trnovo
Trsino
Umin Dol
Vaklinci
Valandovo
Veles
Vesala
Vevcani
Vinica
Vranestica
Vrapciste
Vratnica
Vrsakovo
Vrteska
Zajas
Zegljane
Zelenikovo
Zelino
Zitose
Zletovo
Zrnovci